Newsy

Zwycięstwo Juniorów Młodszych B1 12.09.2022

Zwycięstwo Juniorów Młodszych B1

W sobotę - w ramach w piątej kolejki - rozegraliśmy mecz na własnym boisku z zespołem UKS Fair Play Złotów.

Od początku weszliśmy bardzo ospale w to spotkanie i trudno nam było przez dużą niedokładność skonstruować atak pozycyjny. W 10 minucie po rzucie rożnym i nieuważności w kryciu starciliśmy bramkę na 0:1. Po tej stracie nasza gra zaczęła wyglądać znacznie lepiej, lecz w 25 minucie po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Szymon Górny. Mimo jednego zawodnika mniej na boisku to nasz zespół stwarzał groźne sytuacje chcąc doprowadzić do wyrównania, lecz po strzałach Karola Topolskiego, Filipa Nowackiego czy Jakuba Rajkowskiego piłka trafiała w słupek, poprzeczkę lub bardzo dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz gości. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1.

W drugiej połowie obraz meczu wyglądał bardzo podobnie, to nasz zespół stwarzał więcej sytuacji do zdobycia bramki, lecz brakowało nam skuteczności. Przed stratą drugiej bramki dwoma bardzo ważnymi interwencjami po stałych fragmentach gry ratował nas Tomasz Gorący. Po jednym z długich podań za linię obrony przeciwnika w sytuacji sam na sam znalazł się Filip Nowacki, który pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Końcówka spotkania to w dalszej części ataki naszego zespołu. W 85 minucie po prostopadłym podaniu w polu karnym znalazł się Jakub Rajkowski, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem został sfaulowany. Obrońca ze Złotowa dostał drugą żółtą kartkę, przez co siły na boisku się wyrównały, a bramkę pewnym strzałem z 11 metra zdobył ponownie Filip Nowacki. Trzy minuty później drugą, tym razem bezpośrednią czerwoną kartkę, otrzymał zawodnik gości przez nierozważne uderzenie w twarz naszego zawodnika. W doliczonym czasie w dogodnej sytuacji na podwyższenie wyniku znalazł się Kamil Cupiał, lecz niestety zabrakło skuteczności.

Brawa dla zespołu za pokazanie charakteru. Mimo gry w osłabieniu przez ponad 60 minut potrafiliśmy odwrócić losy spotkania i zdobyć dwie bramki. Kolejny mecz zagramy już w najbliższą niedzielę o godzinie 10:00 na własnym boisku z zespołem AKF-u Poznań.