Newsy

Trudny początek zespołów seniorskich 31.08.2022

Trudny początek zespołów seniorskich

Nasze dwie seniorskie ekipy rozpoczęły sezon od porażek z Kosynierem Sokołowo i Kotwicą II Kórnik.

W związku z okresem wakacyjnym sporym wyzwaniem było wystawienie w niedzielne popołudnie dwóch zespołów. Ale ostatecznie 32 zawodników podzielonych na dwie ekipy miało okazję do pojawienia się na boisku.

W Sokołowie, w rozgrywkach klasy B, na boisku pojawiło się aż ośmiu zawodników, którzy debiutowali na poziomie piłki seniorskiej i dla których rywalizacja z doświadczonymi rywalami była dużym wyzwaniem. Do tego w pierwszym składzie pojawiło się kilku zawodników, którzy w poprzednim sezonie większość czasu spędzali na ławce rezerwowych lub na trybunach. Widać było, że tego ogrania na tle doświadczonych rywali nam brakowało. Mimo tego nieźle weszliśmy w mecz, najpierw Gracjan Petrol starał się zaskoczyć bramkarza rywali strzałem sprzed pola karnego, a chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Adrian Winter, uderzył jednak w środek bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się dwukrotnie przed przerwą i gospodarze schodzili prowadząc 2:0. Po przerwie nieco energii dało nam wejście na plac gry Łukasza Gogolewskiego, który wywalczył rzut karny, a następnie pewnie go wykorzystał. Popełniliśmy jednak kilka prostych błędów, które rywale zamienili na gole.
__________________________________________________
Kosynier Sokołowo - Koziołek II Poznań 6:1 (2:0)
Gol: Ł. Gogolewski
Skład: J. Kwiecień (60’ D. Płonka) - S. Frąckowiak (46’ G. Tomczak), P. Góralczyk, E. Bartkowiak, K. Kęsy - S. Plebański, F. Mielcarek, A. Winter (46’ T. Dudziński) - D. Jasiak, A. Sobala, G. Petrol (46’ Ł. Gogolewski)

W ramach Klasy A zmierzyliśmy się natomiast z Kotwicą II Kórnik, rywalem, z którym dwa tygodnie wcześniej nieznacznie ulegliśmy w rozgrywkach Pucharu Polski. Mecz zagraliśmy na świetnie przygotowanej płycie w Szczodrzykowie. Po spotkaniu pucharowym wiedzieliśmy, że czeka nas trudne zadanie i naprzeciw nam wybiegnie równy, doświadczony zespół. Niemniej jednak początek meczu był wyrównany i żaden z zespołów nie potrafił przejąć inicjatywy. W 15 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze po akcji indywidualnej jednego z napastników. Po dziesięciu minutach doprowadziliśmy jednak do wyrównania po świetnie wykonanym przez Kamila Mikulskiego rzucie wolnym. Staraliśmy się wykorzystać dobry moment szukaliśmy okazji do zdobycia drugiego gola, niestety po dość przypadkowej stracie to Kotwica zdobyła drugiego gola. Końcówka pierwszej połowy to ponownie nasz dobry fragment, udało nam się zepchnąć rywali do obrony, jednak nie potrafiliśmy doprowadzić do wyrównania. Druga część meczu zaczęła się dobrze dla rywali, którzy podwyższyli prowadzenie po rzucie rożnym. Dwubramkowa przewaga pozwoliła gospodarzom na cofnięcie się i wyczekiwanie na kontrataki. My częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, jednak doświadczony zespół z Kórnika nie dopuszczał nas do zbyt wielu sytuacji, a sam groźnie atakował po odbiorze piłki. W samej końcówce, gdy zaatakowaliśmy jeszcze większą liczbą zawodników, rywale dołożyli jeszcze dwa gole. Mecz z pewnością pokazał dużą różnicę w doświadczeniu obu ekip. Pod względem sportowego sprytu i piłkarskiego cwaniactwa byliśmy z pewnością słabsi i miało do duży wpływ na obraz gry, szczególnie po przerwie. Zwycięstwo gospodarzy było zasłużone, choć jego rozmiary z pewnością zbyt wysokie.
Kotwica II Kórnik - Koziołek I Poznań 5:1 (2:1)
Gol: K. Mikulski
Skład: J. Dziedziela (75’ J. Zimlak) - J. Brzozowski (46’ M. Staniewski), D. Puchalski (46’ M. Prange), M. Sobczak, J. Zaidlewicz - K. Mikulski (50’ M. Cichocki), T. Puchalski (50’ D. Grześkowiak), M. Burdelski - Ł. Witkowski (55’ B. Augustyniak), T. Depa, M. Frąckowiak

Z obu meczów możemy wyciągnąć dużo wniosków przed kolejnymi meczami. Liczymy, że w następnych kolejkach - wzmocnieni nieobecnymi w ten weekend kilkoma doświadczonymi zawodnikami - to my będziemy cieszyć się z punktów. Mecze drugiej kolejki zagramy na własnym boisku - w sobotę o 16.00 z liderem tabeli Klasy A, Lechią II Kostrzyn, a w niedzielę o 16.00 z GKS Gułtowy. Powodzenia!