Newsy

Seniorzy pokonali Meblorza 21.09.2022

Seniorzy pokonali Meblorza

W sobotę rozegraliśmy mecz ligowy w ramach poznańskiej klasy B. Tym razem podejmowaliśmy drugi zespół Meblorza Swarzędz.

Przystępowaliśmy do tego meczu bardzo zdeterminowani, w końcu chcieliśmy zdobyć pierwsze punkty w rundzie jesiennej. Spotkanie było bardzo emocjonujące do samego końca i układało się dla  nas bardzo różnie. Od początku próbowaliśmy zdominować rywala i przejąć inicjatywę. Nie udawało się nam jednak w pełni tego realizować, jednak przeważaliśmy i cierpliwie konstruowaliśmy akcje.  Podstawowym założeniem przedmeczowym była pewna dobra gra w fazie bronienia i skuteczny odbiór piłki. W 27 minucie meczu po odbiorze piłki na połowie przeciwnika nasz napastnik wybiegł za linię obrony do podania prostopadłego. Grający na tej pozycji Łukasz Witkowski pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości i „wpakował” piłkę do siatki. Zespół Meblorza również miał parę dogodnych sytuacji w pierwszej połowie meczu, ale znakomicie spisywał się w bramce Marcin  Sztulpa. Na przerwę schodziliśmy ze skromnym prowadzeniem 1:0.

Na drugą część spotkania wyszliśmy w dość mocno zmienionym składzie, bo przeprowadziliśmy aż 5 zmian. Spotkanie zrobiło się bardziej  „szarpane”. Goście próbowali doprowadzić do wyrównania, my natomiast chcieliśmy podwyższyć prowadzenie. Bliżsi zdobycia bramki byli nasi rywale. Nawet w jednej sytuacji po błędach naszych obrońców umieścili piłkę w siatce, ale na nasze szczęście zawodnik, który oddał strzał był na pozycji spalonej. Nerwowo pod naszą bramką było również, gdy w  naszym polu karnym podyktowany został rzut wolny pośredni. Nasz zespół również parę razy zagościł pod bramką Meblorza, jednak zabrakło konkretów.

Mecz zakończył się naszym skromnym zwycięstwem, ale najważniejsze, że pełna pula punktów została na Śródce. By powalczyć o kolejną zdobycz punktową wybierzemy się w przyszły weekend na mecz z Błękitnymi Psary Polskie. Powodzenia!
_________________________________________
Koziołek II Poznań - Meblorz II Swarzędz 1:0 (1:0) / galeria zdjęć
Gol: Ł. Witkowski
Skład: M. Sztulpa - M. Staniewski, J. Brzozowski (46’ G. Tomczak), E. Bartkowiak, J. Zaidlewicz (46’ S. Frąckowiak) - M. Cichocki (46’ M. Burdelski), F. Kołaczyk, B. Augustyniak (75’ A. Winter) - Ł. Gogolewski (K. Obierski), Ł. Witkowski (S. Plebański), D. Jasiak (46’ G. Petrol)

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner