Newsy

Pechowa porażka drużyny rocznika 2006 23.05.2022

Pechowa porażka drużyny rocznika 2006

W niedzielę rozegraliśmy spotkanie z sąsiadującym w tabeli zespołem AKF-u Poznań.

Od początku meczu nasz zespół stwarzał więcej sytuacji podbramkowych. Strzały z dystansu między innymi Mateusza Wybieralskiego czy Jakuba Rajkowskiego minimalnie mijały bramkę gospodarzy. Stwarzaliśmy również zagrożenie w bocznych sektorach boiska, lecz brakowało dokładnego podania do zawodników znajdujących się w polu karnym. W końcówce pierwszej połowy mecz się wyrównał i gospodarze po kilku prostopadłych piłkach dochodzili do groźnych sytuacji, w których skutecznie interweniował Kacper Pyszny. Na 10 minut przed przerwą, po jednym z dobrze rozegranych autów piłkę przedłużył Kajetan Mielcarek, a z najbliższej odległości do bramki również strzałem głową skierował ją Jakub Rajkowski. Po bardzo dobrej pierwszej połowie do przerwy prowadziliśmy 1:0.

Po przerwie to zespół AKF-u zaczął dyktować warunki na boisku i często zagrażał naszej bramce, czy to po strzałach z dystansu czy po wrzutkach z bocznych sektorów. W drugiej połowie mieliśmy problem z dłuższym utrzymywaniem się przy piłce i konstruowaniu ataku pozycyjnego. Po jednym z fauli i strzale bezpośrednio z rzutu wolnego gospodarze doprowadzili do wyrównania. Kolejne minuty po bramce to wciąż napór gospodarzy, którzy dążyli do zdobycia drugiej bramki. Gdy wydawało się, ze mecz zakończy się remisem, w 90 minucie po wyrzucie z autu i błędzie naszych obrońców straciliśmy bramkę na 1:2. Mimo kilku sytuacji dogodnych do wyrównania, wynik nie uległ już zmianie.

Podsumowując, na pewno szkoda niewykorzystanych sytuacji, gdy mogliśmy podwyższyć prowadzenie oraz bramki straconej w ostatnich minutach meczu. Kolejny mecz zagramy na Śródce w najbliższą sobotę, 28 maja, o 14.00 z zespołem Polonii Środa Wielkopolska. Powodzenia!

______________________________________________________

AKF Poznań - Koziołek Poznań 2:1 (0:1)
Gol. J. Rajkowski
Skład: K. Pyszny, L. Szeszuła, M. Wybieralski, K. Kasprzak (85' K. Cupiał), K. Konieczny, K. Mielcarek, S. Górny (80' F. Mielcarek), K. Topolski (70' J. Konieczny), D. Skorecki (65' F. Berliński), F. Nowacki, J. Rajkowski oraz B. Kazimor, F. Pawłowski, J. Cholewa

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner