W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Nieco ponad tydzień temu ciekawe wyzwanie czekało drużyny rocznika 2008 i 2009. Nasi zawodnicy wybrali się na turnieje halowe do Czech.

W rozgrywkach organizowanych przez drużynę Banika Ostrava uczestniczyło osiem zespołów rocznika 2008, z czego nasz klub reprezentowały dwie drużyny - KS Koziołek Żółty oraz Czarny. Rywalizacja rozpoczęła się dla nas pechowo, gdyż pierwsze mecze przegraliśmy minimalnie mimo zdecydowanej przewagi. Z każdym kolejnym spotkaniem obie drużyny prezentowały się coraz lepiej i zaczęły punktować. Poziom od początku był bardzo wyrównany.

Finalnie drużyna żółtych zajęła drugie miejsce, natomiast zespół czarnych zakończył turniej w dolnej części tabeli. Szczególnie należy wyróżnić tutaj Witolda Szeszułę, który został najlepszym zawodnikiem turnieju. W drodze powrotnej do Poznania zatrzymaliśmy się na sparing w Knurowie. Tam z miejscowym z APN-em przystąpiliśmy do rywalizacji w samo południe. Mecz był wyrównany od samego początku. Do ostatniej minuty trwała zacięta rywalizacja. Należy podkreślić, że w niektórych fragmentach nasza grała wyglądała naprawdę dobrze. Za sparing należy wyróżnić całą drużynę, która mimo wymagającego turnieju i dalekiej podróży pokazała charakter i zaangażowanie na sam koniec wyjazdu. Z pewnością był to cenny sprawdzian przed rywalizacją ligową.

Do Ostrawy wybrał się także zespół rocznika 2009. Dla naszych zawodników była to niezapomniana wyprawa. Do Ostrawy wyjechaliśmy w piątkowy poranek. Powołanych zostało szesnastu zawodników. Na miejsce dojechaliśmy późnym popołudniem, po czym udaliśmy się na trening. Zajęcia te odbyły się na obiekcie Odry Petrkovice. Dwugodzinny trening był bardzo intensywny i zakończył się miniturniejem dwóch zespołów rocznika 2009 i dwóch 2008.

W sobotni poranek udaliśmy się na turniejowy obiekt, gdzie odbyły się zawody. W imprezie udział wzięło sześć zespołów, w tym dwa KS Koziołek Poznań. Na każdą drużynę czekało pięć meczów po osiemnaście minut. Nasze zespoły spisały się bardzo dobrze. Żółty zespół wygrał cztery mecze i przed ostatnim spotkaniem miał komplet punktów. Zespół czarny przegrał rywalizację z FC Vitkowice, a trzy mecze wygrał. W spotkaniu decydującym o triumfie w turnieju zagrały nasze obie drużyny. Na kilka minut przed końcem spotkania zespół czarny, po golach Dennisa Dudka i Filipa Wieczorka, prowadził 2:0. Zespół żółty w samej końcówce strzelił jednak dwa gole, autorstwa Szymona Krzyżaniaka i Leona Sylwanowicza. Remis dał żółtym miejsce pierwsze, czarnym trzecie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Antoni Małecki. O statuetkę najlepszego bramkarza walczył też do końca Marsell Szymczak, ale ostatecznie nagroda trafiła do zawodniczki gospodarzy.

Jeszcze w sobotę, po zawodach, udaliśmy się na pływalnię, gdzie czekały nas dwie godziny świetnej zabawy. Wieczorem zrobiliśmy zapasy przekąsek, zjedliśmy pyszny obiad i wspólnie obejrzeliśmy film. W niedzielę od rana przygotowywaliśmy się do wyjazdu, by w południe zmierzyć się z Akademią Piłkarską Knurów. Przeciwnik uświadomił nam, że mimo sobotnich sukcesów, czeka nas jeszcze sporo pracy. Porażka nie popsuła nam jednak humorów i po wspólnym obiedzie udaliśmy się do Poznania.

Jesteśmy pewni, że nasi zawodnicy na długo zapamiętają ten wyjazd. Wspólne sukcesy i przygody budują pozytywną atmosferę w drużynach, co nie będzie bez znaczenia w rundzie wiosennej.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen